Yassıca Ada`da Tatil Keyfi Bir Başka Oluyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Yassıcaada’ya düzenlediği vapur seferleri büyük ilgi görüyor. Vatandaşlar keyifli bir vapur yolculuğu ile ulaştıkları Yassıcaada’nın tertemiz berrak denizi ve sahilinde gönüllerince günübirlik tatil geçiriyor. Gidiş-dönüş 7.5 YTL ücretle vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi’nin kendilerine sunduğu kafeterya ve sağlık hizmetlerinin güvencesinde deniz-güneş ve kum üçlüsünün tadını çıkarıyor.

17 Haziran 2006’da başlayan ve pazartesi hariç haftanın her günü Karşıyaka ve Konak Vapur İskelelerinden gerçekleştirilen vapur seferlerine büyük rağbet gösteren İzmirliler, eğlenceli bir deniz yolculuğu ile Yassıcaada’ya ulaşıyor. Ailece yapılan günübirlik tatilin en keyifli adresi haline gelen Yassıca Ada’da, isteyen yanlarında götürdüğü yiyecekleri tüketiyor, dileyen ise Büyükşehir Belediyesi’nin Grand Plaza Şirketi tarafından işletilen kafeteryada kendilerine uygun fiyatlarla sunulan kaliteli yiyicek ve içecek hizmetlerinden yararlanıyor.

Bir doktor ve bir hemşireden oluşan sağlık ekibinin de hazır bulunduğu Yassıcaada’da herhangi bir problem ile karşılaşan tatilcilere, anında gerekli müdahaleler yapılarak sağlık hizmeti de veriliyor.

Adaya, Pazartesi hariç haftanın her günü gidilebiliyor. Vapurlar Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri önce saat 08.30’da Karşıyaka İskelesi’nden, daha sonra saat 09.00’da Konak İskelesi’nden hareket ediyor. Cumartesi ve Pazar günleri ise Karşıyaka ve Konak’tan ayrı ayrı olmak üzere iki vapur saat 09.00’da kalkıyor.

Her biri 500 yolcu alabilen vapurlar dönüşte ise adadan akşam saat 18.00’de hareket ediyor. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi 7.5 YTL olan adaya gidiş-gelişlerde 0-7 yaş grubu çocuklardan ücret alınmıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Grand Plaza Şirketi, her yıl olduğu gibi, bu yıl da vatandaşların günlük yiyecek-içecek ihtiyaçlarını uygun fiyatlarla karşılayacak. Kafeterya; şezlongları, şemsiyeleri ile adada günde 2000 kişiye kaliteli hizmet verilebiliyor.

Yassıcaada’ya günübirlik tatile gidecek vatandaşların biletlerini, gidecekleri günden bir gün önce gece saat 22.00’a kadar Konak ve Karşıyaka Vapur İskelelerinden almaları gerekiyor.