Mekanlar

Tarihi Asansör Restoran&Kafe&Bar

İzmir'in en önemli tarihi odaklarından olan Güzelyalı semtinde bulunan Tarihi Asansör ve Asansör'e çıkan Dario Moreno Sokağı kentin en görülmeye değer mekanlarından biridir. Musevi işadamı Nesim Levi Bayrakoğlu tarafından 1907 yılında inşa ettirilmiştir. Eski İzmir'de Asansör Çıkmazı Sokağı'nın iki yanındaki sakız evlerinde Museviler otururdu. Mithatpaşa'dan Halilrıfat Paşa Caddesi'ne çıkmak için 155 basamak merdiveni tırmanmak zorunda kalan halka kolaylık olması amacıyla inşa ettirilmiştir. Önceleri su ile çalışan asansör 1985 yılında belediye tarafından elektrikle çalışır hale getirilmiştir.  
 
1992 yılında restore ettirilen tarihi asansör halen İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketi Grand Plaza A.Ş tarafından restoran kafe bar olarak çalıştırılmaktadır ve kentin önemli bir turistik durağıdır.

Asansör'ün girişindeki Dario Moreno Sokağı'nın iki yanındaki sakız evleri de bölgeye ayrı bir özellik katmaktadır.

Konumu itibariyle İzmirlilere enfes bir manzara keyfi sunan Asansör Kafe&Restoran Teras Kafe,Ceneviz Salonu ve Asansör Restoran olmak üzere 3 ayrı konseptiyle hizmet sunmaktadır.

Teras Kafe’de hayran olacağınız İzmir manzarasında kahvaltı yapabailir, Ceneviz'in tarih kokan salonunda özel toplantı,sunum ve davetlerinizi leziz yemekler eşliğinde gerçekleştirebilirsiniz. Tarihi Asansör Restoran’da özel günlerinizi kutlayabilir, menü seçenekleriyle unutulmayacak anılar biriktirebilirsiniz.

Tarihi Asansör Restoran 08.00-00.00 saatleri arasında açık olup, restoran bölümü rezervasyonla hizmet vermektedir.

Rezervasyon: 0232 293 47 77