×

İş başvuru talepleri ve özgeçmişlerin cv@grandplaza.com.tr e-posta adresine gönderilmesini rica ederiz.

Havagazında Sivas için duygusal anlar

   İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2 Temmuz 1993`te yaşanan Sivas katliamını anmak için Tarihi Havagazı Fabrikası`nda bir konser düzenledi. Büyükşehir Belediyesi, sevilen sanatçı Suavi`yi İzmirlilerle buluşturdu. Konser öncesinde Sivas`ta hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulunuldu. Yüzlerce İzmirlinin izlediği konsere, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersu Hızır ile Genel Sekreker Yardımcısı Ferda Eser de katıldı. Sivas katliamıyla ilgili barkovizyon gösteriminin yapıldığı gecede, İzmirliler Suavi`nin türkülerine hep bir ağızdan eşlik ettiler.
Sivas`taki üzücü olayda yaşamını yitiren bir çok aydının dostu olduğunu belirten sanatçı Suavi, yaşananların bir demokrasi ve insanlık meselesi olduğuna dikkat çekti. Suavi, “Sivas olayı, ülkedeki özgürlüklere sıkılmış bir kurşundur. Bu yarayla söylediğimiz her türkü de ağıttır” dedi.

   Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Danışmanı Haluk Işık’ın ardından söz alan Madımak otelindeki yangından kurtulanlardan biri olan yazar Aydoğan Yavaşlı ise aradan 17 yıl geçmiş olmasına rağmen bu acıyı yüreklerinde hala taptaze hissettiklerini söyledi.