Yassıcada Sezonu Eylül Ayında Kapanıyor
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “Günübirlik ekonomik tatil” hizmeti verdiği Yassıcaada tesisleri sezonu Eylül ayı ortalarında kapatıyor.  2014 yılı yaz sezonunda  25 bin İzmirli, vapurlarla taşındığı adada ucuz ve kaliteli günübirlik tatilin keyfini yaşadı. 

Biletler üç noktada satılıyor
Büyükşehir Belediyesi’nin şirketlerinden Grand Plaza Turizm A.Ş. tarafından işletilen Yassıcaada’ya İZDENİZ A.Ş.’nin vapur seferleriyle ulaşılıyor. Vapurlar, Pazartesi günleri hariç saat 08.30’da Karşıyaka iskelesinden, saat 09.00’da Üçkuyular iskelesi’nden hareket ediyor. Hafta sonları, yoğunluğa bağlı olarak aynı saatlerde ikinci vapur sefere konuluyor. Tatilcilerin yoğun ilgi gösterdiği ada seferlerinin biletleri Karşıyaka, Üçkuyular ve Konak iskelelerindeki Kentkart satış noktalarından mesai saatleri içinde satılıyor. 
 
Yassıcaada’ya gidiş-dönüş ücreti 2014 yılında 15 TL olarak belirlendi. 7 yaş altı çocuklar ise ebeveynleri ile birlikte olmak kaydıyla ve düzenlenecek ‘serbest seyahat belgesi’yle adadan ücretsiz yararlanabiliyor. Adadan dönüş saati 17.45.
 
Keyifli bir gün garantisi
Yassıcaada’nın 400 metrelik kumsal ve masmavi denizle buluşmak, küçük bir tatil kaçamağı yapmak isteyen ada misafirleri, yiyeceklerini kendileri getirebilecekleri gibi, Büyükşehir Belediyesi Grand Plaza A.Ş. tarafından işletilen kafeteryadan da sağlıklı ürünler alabiliyor. Misafirlerin keyifli bir gün geçirmesi için tüm imkanlarını seferber eden Büyükşehir Belediyesi, tatilcilerin sağlık ve güvenliği için güvenlik görevlilerinin yanı sıra bir doktor ve bir doktor ve bir hemşireden oluşan sağlık ekibi ile cankurtaran hazır bulunduruyor.