×

İş başvuru talepleri ve özgeçmişlerin cv@grandplaza.com.tr e-posta adresine gönderilmesini rica ederiz.

ANKARA`da AB ATAĞI

   İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, ESİAD Başkanı Şükürer ile birlikte Avrupa Komisyonu Delegasyon Başkanı Büyükelçi Marc Pierini’yi ziyaret ederek Türkiye’deki 17 AB Bilgi Bürosu’nun tüm teknik ve finansal faaliyetlerini yürütecek merkezin 2011’den itibaren İzmir’de oluşturulması için girişimlerde bulundu.  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, küçük yerleşimlerde yaşayan vatandaşlara yönelik en önemli hizmetlerinden bir olan ‘çok amaçlı salonlar’ halkası her geçen gün genişliyor. Yapıldıkları bölgelerin sosyal yaşamına hareket getiren salonların 17’incisi Güzelbahçe Yelki’de düzenlenen tören ile hizmete alındı. Yelki’de yaşayan vatandaşların uzun yıllardır özlemini çektikleri ve çok yönlü ihtiyaçları için kullanacakları salonlarına kavuşmaları, bölge halkında sevinç yarattı.

Ali Bayırlar İlköğretim Okulu öğrencilerinin halk oyunu gösterileriyle başlayan açılışa; İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Güzelbahçe Kaymakamı Ekrem Büyükata, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, Eski Belediye Başkanlarından Ceyhan Demir, Yelki Eski Belediye Başkanı Mehmet Soyoğlu, meclis üyeleri, ilgenel meclisi üyeleri, muhtarlar ve bölge halkı katıldı.
 
    Açılışta yaptığı konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları veren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik ve siyasi darboğazın ancak böyle aşılabileceğini vurgulayarak hiç kimsenin birbirine ‘öteki’ diye bakmaması gerektiğinin altını çizdi. Başkan Kocaoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:
“Ben belediye başkanlığı yapıyorum. Siyaseti yaptığım hizmetlerde, inandığımı yaptığım hizmetlerde göstermeye çalışıyorum 6 yıldır. Ülkemizin hem ekonomik hem siyasi olarak içinde bulunduğu darboğazdan, dar geçitten çıkması, refaha ermesi, huzura kavuşmasının, insanlarımızın moralinin düzelmesinin bir tek yolu var. Bir tek gücümüz var. Birlik ve beraberlik içinde olmak ve elele vermek. ‘öteki’ demeden, ufak tefek ayrılıklarımızı gündeme getirmeden, Anadolu insanının sonsuz birlikteliğinde hep bir ağızdan ülkeye sahip çıkmak. İnsanı, doğayı, suyu, toprağı sevmek ve korumak. Biz ancak ve ancak ‘öteki’ demeden birbirimize sımsıkı sarılarak, birbirimizle dayanışma içinde olarak ‘kötü gün dostu ‘ olarak bu çemberden çıkabiliriz.”
    Kente yaptıkları yatırımlarda ayrım yapmadan adil, eşit bir şekilde her bölgeye hizmet gördüklerinin altını çizen Başkan Kocaoğlu, projeleri ‘insan’ odaklı olarak gerçekleştirdiklerinin vurguladı.
Güzelbahçe Belediye Başkanı Ö. Mustafa İnce de yaptığı konuşmasında ilçelerine yapılan hizmetler ve destekler için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na teşekkür etti.   Çok amaçlı salonların halka hizmet yolunda çok güzel bir proje olduğunu söyleyen İnce, “8 ay gibi çok kısa bir sürede ilçemize kazandırılan  bu yatırım bir ‘Aziz Kocaoğlu’ projesidir. Bu salon bu bölgeye sportif ve sanatsal açıdan çok büyük değerler katacak. Başımız sıkıştığında sığınacağımız bir liman olan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımızın nakdi yardımları ile pek çok sıkıntıdan kurtulduk. Her zor zamanımızda yanımızda olan Başkanımız Aziz Kocaoğlu’nun biz de arkasındayız ve sonuna kadar destekçisiyiz” dedi.
   Konuşmaların ardından Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, Başkan Aziz Kocaoğlu’na teşekkür plaketi ve çiçek sundu. Daha sonra çok amaçlı salon protokolün kurdeleyi kesmesiyle birlikteYelki halkının hizmetine açıldı. 
Her ihtiyaca yanıt
    Spor yapma olanağı sağladığı gibi düğün-nişan törenleri, tiyatro gösterileri ve diğer kültürel etkinlikler için de ideal mekanlar olarak tanımlanan çok amaçlı salonlar, bölge halkının hemen hemen tüm ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte inşa ediliyor. Bu salonlardan daha çok yerleşimin yararlanması için çalışmalarını hız kesmeden sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, projelendirdiği 22 salondan Gümüldür, Armutlu, Yukarıkızılca, Bağyurdu, Canlı, Çırpı, Helvacı, Emiralem, Koyundere, Seyrek, Bağarası, Görece, Ulukent, Ayrancılar, Yeni Foça, Çaybaşı ve Yelki olmak üzere toplam 17 yerleşimin çok amaçlı salonunu bölge halkının kullanımına sundu.
Ulucak ve Ören çok amaçlı salonlarının inşaatları tamamlandı, önümüzdeki günlerde onlar da hizmete alınacak. Özdere ve Asarlık çok amaçlı salonlarının ise inşaat çalışmaları sürüyor. Tekeli çok amaçlı salonun  ihale aşamasında.
 
Çok amaçlı salonlar
   Küçük yerleşimlerin sosyal, kültürel ve sportif ihtiyaçlarını karşılamak üzere İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen çok amaçlı salonlar, “açılıp kapanabilen” tribünleri sayesinde sahne ve spor salonunu birlikte barındırıyor. Hazırlanan mimari projeye göre prefabrik yapıdan oluşan çok amaçlı salonlar, ortalama 1.345 metrekarelik kapalı alana sahip. Spor ve servis alanları olmak üzere iki bölümden oluşan yapının 700 metrekarelik alanında spor salonu bulunuyor. Burada açılıp kapanabilen 168 kişilik teleskopik tribün yer alıyor. Spor salonunun diğer bölümünde ise 170 metrekarelik sahne var. Düğün törenlerinde teleskopik tribünler kapatılarak sahne ve spor salonu birlikte değerlendirilebiliyor. Salon ayrıca tiyatro gösterileri ve konserlerde de kullanılabiliyor.