×

İş başvuru talepleri ve özgeçmişlerin cv@grandplaza.com.tr e-posta adresine gönderilmesini rica ederiz.

YÜZBİNLERCE İZMİRLİ`YE SICAK YEMEK KEYFİ YAŞATIYOR

Gürçeşme’de faaliyet gösteren İzmir Büyükşehir Belediyesi Aşevi, 2009 yılında 1 milyon 322 bin ihtiyaç sahibine sıcak yemek sundu.İzmir Büyükşehir Belediyesi Aşevi, ihtiyaç sahibi kentlilerin sofralarına 365 gün sıcak yemek koymayı 2009 yılında da sürdürdü. Fakir ve muhtaçların imdadına yetişen aşevinde pişen yemeklerden ayrıca Zübeyde Hanım Huzurevi sakinleri, sivil toplum kuruluşları ve vakıflar ile Eşrefpaşa Hastanesi’ndeki hastalar da yararlandı.

Gürçeşme’de Büyükşehir Belediyesi Aşevleri Şube Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren aşevinde her gün ortalama 4 bin 500 kişiye yemek, 415 kişiye de kumanya hazırlanıyor. 2009 yılında toplam 1 milyon 206 bin 247 kişiye yemek hizmeti sunan aşevi, 121 bin 206 kişiye de kumanya sağladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Aşevi’nde, gıda mühendislerinin belirlediği zengin ve sağlıklı mönüler, hijyen kurallarına uyularak titizlikle hazırlanıyor. Günlük kalori hesabını göz önüne alarak haftanın her günü birbirinden değişik ve lezzetli yemekler pişiren aşevi çalışanları, bu yemekler için haftada ortalama 2 bin 700 kg. kırmızı et, 3 bin kg. beyaz et, 3 bin 200 kg. sebze, 460 litre yağ, 15 kg tuz, 2 bin 200 kg. yoğurt ve ayda 12 bin adet ayran kullanıyorlar.

Hazırlanan yemekler, ihtiyaç sahibi kişi ve kuruluşlara, aşevine ait araçlar tarafından ulaştırılıyor. Dayanışma esası içinde elden teslim edilen yemeklerin dağıtımında, kimseyi rencide etmemek için gizlilik prensibi de dikkatle uygulanıyor.