×

İş başvuru talepleri ve özgeçmişlerin cv@grandplaza.com.tr e-posta adresine gönderilmesini rica ederiz.

EN “RENKLİ” AÇILIŞ

   İzmir Büyükşehir Belediyesi Çocuk ve Gençlik Merkezi’nin açılışını yapan Başkan Aziz Kocaoğlu; çocukların fasıl grubuna eşlik etti, duvara el izini bıraktı, langırt oynadı Finansmanı Avrupa Birliği tarafından sağlanan İç Göç Entegrasyon Projesi (İGEP) kapsamında, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan “Çocuk ve Gençlik Merkezi” açıldı. Risk grubu altındaki çocukların ders çalışabilecekleri, bilgisayardan faydalanabilecekleri, çeşitli sosyal aktivitelere yönlendirilecekleri merkezden ilk etapta 220 çocuğun faydalanacağı bildirildi.


   Yenişehir’de bulunan Çocuk ve Gençlik Merkezi’nin açılışına İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, Başkan Kocaoğlu’nun eşi Dr. Türkegül Kocaoğlu, İl Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Müdürü Zekeriya Ertaç, AB İGEP Projesi’nin Takım Lideri Luc Zwanapol ve AB İGEP Projesi’nin kilit uzmanı Hans Maeth ile birlikte meclis üyeleri, belediye bürokratları ve çocuklar katıldı.. Aynı zamanda Çocuk ve Gençlik Merkezi’nin öğrencileri de olan Metronom Yaygı Grubu’nun kurdela kesiminden sonra verdiği mini konser, konuklardan büyük alkış aldı. Gruba alkışlarıyla eşlik eden Başkan Kocaoğlu, daha sonra duvara el izini bıraktı, Konak Belediye Başkanı Hakan tartan ile birlikte langırt oynadı.


   Merkezin açılışında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, risk grubundaki çocukların bu tarz merkezler ve hizmetlerle topluma kazandırılması gerektiğini söyleyerek, önleyici çalışmaların önemine değindi. Başkan Kocaoğlu “Sokakta yaşama riski olan çocukların burada hayata tutunmaları, sorunlarının giderilmesi çok önemli. Hepimiz, ayrım gözetmeden yardım etmek zorundayız. Kimin elinden ne geliyorsa, kim nasıl yardımda bulunabiliyorsa, mutalaka yardım elini uzatmalıdır” dedi. Başkan Kocaoğlu, bu tarz projelerin ülke genelinde yaygınlaştırılmasını da istedi.


   Açılış töreninde konuşan Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan ise Çocuk ve Gençlik Merkezi’nin önemine değinerek, “Her zaman, her konuda ağabey olarak kol kanat geren Büyükşehir Belediye Başkanımız Aziz Kocaoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.


   İl Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Müdürü Zekeriya Ertaç, açılımı yapılan merkezi “yerel yönetimlerde sosyal hizmet duyarlılığının güzel örneklerinden biri” olarak nitelendidirken, risk grubundaki çocuklar adına konuşan Simge Kaya da Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na teşekkür ederek, “Birçok olanaktan yoksunduk. Ama artık burada okuyor, ders çalışıyor, müzik dinliyoruz. Size minnettarız” diye konuştu.


Merkezde neler var?
  Yenişehir’deki İzmir Büyükşehir Belediyesi Çocuk ve Gençlik Merkezi’nde, Konak ilçesinde yaşayan 07 – 22 yaş grubundaki çocuk, genç ve ailelerine keyifli, güvenli, gelişimlerini destekleyen bir ortam hazırlayarak sahip oldukları hakların farkında olan, kendilerine güvenen, kendilerine ve çevrelerine karşı sorumluluk duyan, hayal gücü zengin, eleştirel düşünen bireyler olmanın yolları öğretilecek. Psikolog, sosyolog, sosyal hizmet uzmanı, Türkçe öğretmeni, müzik eğitmeni, resim ve İngilizce öğretmenlerinin görev alacağı merkezde, çocuk ve gençlerin yanı sıra ailelere de psikolojik danışmanlık hizmeti verilecek. Çocuk ve gençler için derslere yardımcı etüt çalışmaları, okuma etkinliği, resim, gitar, bilgisayar ve İngilizce kursları düzenlenecek. Çocuk ve gençlerin eğitime devamlarını sağlamak ya da eğitime kazandırmak için okullarla işbirliği çalışması yapılacak. Ailelere ihtiyaç duydukları konularda eğitim ve danışmanlık hizmeti verilecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi Çocuk ve Gençlik Merkezi, Gaziler Caddesi No: 386 Yenişehir – Konak adresinde faaliyet gösterecek.