×

İş başvuru talepleri ve özgeçmişlerin cv@grandplaza.com.tr e-posta adresine gönderilmesini rica ederiz.

ZAFER BÜYÜKŞEHİRİN

    İzmir Büyükşehir Belediyesi Hentbol Takımı, AEK’yı eleyerek ismini Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası’nda 4. tura yazdırdı. Avrupa’da ve Erkekler Süper Ligi’nde başarılı sonuçlar alan İzmir Büyükşehir Belediyesi Hentbol Takımı, büyük bir başarıya daha imza attı.


    Avrupa Kupa Galipleri Kupası’nda 4. tura yükselmeyi başaran İzmir temsilcisi, İzmir’in gururu oldu. Hentbolde, Erkekler Avrupa Kupa Galipleri Kupası 3. tur rövanş maçında İzmir Büyükşehir Belediyesi, AEK Atina ile 22 – 22 berabere kaldı. İki takım arasındaki ilk maçta galip gelen İzmir ekibi böylelikle 4. tura yükseldi. Kültürpark Celal Atik Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmanın ilk yarısını İzmir Büyükşehir Belediyesi, 10-9 üstün tamamladı. İkinci yarıda da tarafların dengeli oyunu sürdü ve karşılaşma 22 – 22 berabere bitti. Geçen hafta Atina’da oynanan ilk karşılaşmayı İzmir Temsilcisi 29 – 24 kazanmıştı. Karşılaşmayı Yunanistan’dan gelen yüzlerce AEK Atina taraftarı da takip etti. Taraftarlar takımlarına maçın her dakikasında tezahuratları ile destek oldular. Karşılaşmanın ardından mavi beyazlı oyuncular 4. tur sevincini İzmirli sporseverlerle paylaştı. AEK Atina oyuncuları da elenmelerine rağmen centilmence Türk takımını kutladı. Galibiyet sevincini oyuncularla birlikte büyük coşkuyla paylaşan ve oyuncuları kutlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersu Hızır mavi beyazlı ekip ile birlikte sevinç gösterilerine katıldı.


   Sonucun tüm İzmir’e hayırlı olmasını dileyen Hızır, “Yunanistan’da yenmiştik burada berabere kaldık. Ama önemli olan sonuçtu. Arkadaşlarımız başarılı bir performans gösterdi. Bildiğiniz gibi İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak Başkanımız Aziz Kocaoğlu önderliğinde spora önem veriyoruz. Hentbol Federasyonu’nda olduğum için böyle bir müsabaka benim açımdan ayrıca önemliydi. Ben arkadaşlarımızın diğer müsabakalarda da başarılı sonuçlar alacağına inanıyorum” diye konuştu.