×

İş başvuru talepleri ve özgeçmişlerin cv@grandplaza.com.tr e-posta adresine gönderilmesini rica ederiz.

İZMİR’DEN SEVGİLERLE…

    İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “Atatürk’e Saygı Yürüyüşü”ne katılan onbinlerce İzmirli, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü özlemle andı. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 71. ölüm yıldönümünde onbinlerce İzmirli, ellerinde Türk bayrakları, Alsancak İskelesi’nden Cumhuriyet Meydanı’na yürüyerek “tek yürek” oldular.


    Düzenlenen saygı yürüyüşüne İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun yanı sıra İl Genel Meclisi Başkanı Serdar Değirmenci, Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, Karabağlar Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm, Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, İzmir Ticaret Odası Meclis Başkanı Necip Kalkan, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu, İzmir CHP İl Başkanı Rıfat Nalbantoğlu, ilçe belediye başkanları, sivil toplum örgütü temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, gaziler, sendikalar, öğrenciler, meslek odaları, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

  İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından dağıtılan üzerinde Atatürk resmi bulunan önlükler ve Türk bayrakları ile birlikte Alsancak İskelesi’nden Cumhuriyet Meydanı’na yürüyen vatandaşlar, marşlar söyleyerek meydana ulaştı. Meydanda konuşma yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Mustafa Kemal Atatürk, savaş ustalığını diplomasiyle yoğurup, emperyalizme diz çöktüren, bu açıdan tüm ezilen halklara ve ülkelere örnek oluşturan, evrensel bir kahramandır” diye konuştu.

Mustafa Kemal Atatürk’ün gerçekleştirdiği devrimlere sahip çıkmak gerektiğini söyleyen Başkan Kocaoğlu, “Umutsuzluğa, yılgınlığa ve teslimiyete düşmemiz için hiçbir neden yoktur. Bize yakışan, onun gösterdiği çağdaş uygarlık yolunda, bilimle, sanatla ve kararlılıkla yürümektir” dedi.

Başkan Kocaoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü: “Dilden kıyafete, hukuktan eğitime, kadınıyla erkeğiyle bir ulusu çağdaş uygarlık seviyesine taşıyan; tebaayı halka, kulu yuttaşa çeviren, bunları yaparken halkını da peşinden sürükleyebilen, gerçek bir devrimciyi anıyoruz bugün. Tam bağımsızlık, tam özgürlük anlayışıyla, ekonomiden kültüre, kişilikli ve onurlu bir ülkenin temelini atan, halkıyla birlikte ‘az zamanda çok işler’ başaran gerçek bir önderi, Atatürk’ümüzü anıyoruz hep birlikte. Bu büyük mirası, titizlikle korumak ve geliştirmek,ve tıpkı O’nun yaptığı gibi, gelecek kuşaklara onurla teslim etmek görevimizdir. Bu görevi yerine getirirken, esin kaynağımız ve çalışma gücümüz, kuşkusuz Mustafa Kemal Atatürk ve devrimleridir”.