Kurumsal

Başkanın Mesajı

Sevgili İzmirliler,

8500 yıllık geçmişi olan İzmir, kurulduğu günden itibaren onlarca uygarlığa ev sahipliği yaptı. Farklı kültürler, inançlar ve halklar İzmir’in limanına yaslanarak gelişti, birbiriyle uyum içinde yaşadı. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurtuluştan kuruluşa giden yolculuğunda şehrimiz İzmir öncü görev üstlendi.

Bir kentin kültürü oranın karakterinin ayrılmaz parçasıdır. Kentler; sokakları, meydanları, köprüleri, parkları, doğal alanları, heykelleri, kütüphaneleri, kültürü, yemekleri, yaşam tarzı ve davranış biçimleriyle bir bütündür. Bu kimliği yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak, o kentin yetkili kurumları başta olmak üzere, orada yaşayan her bir kişinin temel sorumluluğudur.

İzmir Büyükşehir Belediyesi 12 iştirakiyle birlikte İzmir’in kimliğini korumak, refahını büyütmek ve adil bir şekilde paylaştırmak, çocuklarımıza övünebilecekleri bir dünya kenti bırakmak için çalışıyor.

Belediyemiz iştiraklerinden Grand Plaza Gıda Turizm AŞ; kaliteli hizmet, iyi, adil ve güvenilir gıda ilkeleriyle İzmirlilere yiyecek – içecek hizmetlerini kentin cazibe merkezlerinde yer alan mekanlarında sunuyor. “Başka Bir Tarım Mümkün” vizyonumuz doğrultusunda kurduğumuz Halkın Bakkalı, yerel ürün ve üreticilerimizi desteklerken tarımsal kalkınma kooperatiflerinin ürünlerini sağlıklı ve güvenilir gıdaya ulaşmak isteyen vatandaşımız ile buluşturuyor.

Bu şehrin binlerce yıllık tarihi ve bir asırlık özgürlük mücadelesinden aldığımız güçle, Cumhuriyet ve çağdaş dünyanın birikimleri ışığında yürüdüğümüz hizmet yolunda İzmir’de geleceğin Türkiye’si hayalimizi gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz.

Sevgi ve saygılarımla,

Tunç SOYER

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı