Hakkımızda

Hakkımızda

Grand Plaza Kuruluş

Grand Plaza A.Ş. İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketidir.

Arap ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Turistik Yatırımlar Anonim Şirketi adı altında 22 Ağustos 1985 tarihinde Arizko adıyla kurulmuş bir şirkettir. Daha sonra 26 Nisan 1999 tarihinde ünvanı İzmir Büyükşehir Belediyesi Grand Plaza Otelcilik ve Turizm İşletmeleri Anonim Şirketi olarak tadil edilmiş ve 20.08.2008 tarihinde olağanüstü genel kurul kararı ile ünvanına "gıda" sözcüğü eklenmiştir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Grand Plaza Gıda, Otelcilik ve Turizm İşletmeleri A.Ş. turizm ve gastronomi işletmeciliğini ulusal ve uluslararası standartlarda yapmak üzere, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde turizme elverişli tesisler kurmakta, gıda ürünleri üretmekte, işlemekte, depolamakta, satmakta, pide, pasta, unlu mamuller, ekmek fırınları ve benzeri tesisleri kurmakta, işletmek ve işlettirmekte, catering hizmeti yapmaktadır. Otel, tatil köyü, konaklama tesisleri açmak inşa etmekte, kiralamakta veya işletmektedir. Turistik eşya satımına elverişli mağazalar açmak, işletmek, işlettirmektedir.Turistik eşya satın almak, bunları yurt içinde satmak, yurt dışına ihraç etmektedir.Turizm ve seyahat acentaları kurmak, kurulmuş olanlarla daimi veya geçici ortaklıklar kurmaktadır. Kafe, restoran, lokanta ve çay bahçesi işletmektedir.

Hakkımızda

Grand plaza A.Ş yukarıda belirtilen konuları yapmak için gerekli tüm ekipmanları ithal etmek, inşa etmek, finansman sağlamak amacıyla kısa ve uzun vadeli krediler almak, sınai ve ticari faaliyetlerde bulunmaktadır.

GRAND PLAZA A.Ş. Türk ve Ege mutfağının lezzetlerinden oluşan özel menüleri, müşteri memnuniyetini sürekli hedef olarak benimsemiş, deneyimli ve güler yüzlü personeliyle, kentin cazibe merkezlerinde farklı konseptlerde tasarlanmış işletmelerinde konuklarına lezzetli ve keyifli bir ortam sunarak turizm, gastronomi ve etkinlik yönetimi sektöründe hizmet veren kaliteli ve güvenilir bir markadır.