×

İş başvuru talepleri ve özgeçmişlerin cv@grandplaza.com.tr e-posta adresine gönderilmesini rica ederiz.

BASIN VE MEDYA
TELEFERİK TESİSLERİ ZİYARETÇİLERİNİ AĞIRLIYOR
7 Ağustos 2015 Cuma
Balçova Teleferiği’ni sil baştan yenileyen İzmir Büyükşehir Belediyesi, AB standartlarında yapılandırdığı modern tesisi 31 Temmuz Cuma günü halkın hizmetine sundu.
KENT EKMEK FABRİKASI SATIŞ BÜFELERİ BİRÇOK SEMTTE
30 Haziran 2015 Salı
Çiğli Kent Ekmek Fabrikası ekmekleri birçok noktada satışa sunuluyor.
TÜRKİYE’NİN 70 İLİNDE “KENT EKMEK” VAR
30 Mayıs 2015 Cumartesi
Büyükşehir Belediyesi‘nin başlattığı bu hizmet, Türkiye‘nin 70 iline yayılan bir sosyal projeye dönüştü.
KENT ORKESTRASI TARİHİ HAVAGAZINDA
16 Haziran 2014 Pazartesi
zmir Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası, 19 Haziran 2014 tarihinde saat 21.00de Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezinde müzikseverlerle buluşuyor.
“İNCESAZ” BÜYÜLEDİ
1 Ağustos 2012 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ve ilk günden itibaren kentin kültür yaşamına renk katan Çim Konserleri devam ediyor. Tarihi Havagazı Fabrikası, Ramazan ayı için özel olarak hazırlanan konserler serisi kapsamında, bu hafta İncesaz’ı ağırladı.
ÖMER FARUK TEKBİLEK İZMİR’DE
1 Ağustos 2012 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ve büyük ilgi gören “Çim Konserleri”, Ömer Faruk Tekbilek ile devam ediyor.
AASSM’DE MÜZİK ZİYAFETİ
30 Mayıs 2012 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi (AASSM), iki büyük konsere hazırlanıyor.
BÜYÜKŞEHİR’DEN “ÖZEL” İNSANLARA “ÖZEL” EKMEK
22 Temmuz 2011 Cuma
İzmir Büyükşehir Belediyesi, önemli bir eksikliği gidererek çölyak ve fenilketonüri hastaları için glutensiz ekmek üretimine başladı.
HAYDİ DANSA!
22 Temmuz 2011 Cuma
İzmir’de perşembe akşamlarının vazgeçilmezi ‘Çim Konserleri’, bu hafta Salsanova’yla devam ediyor. Tarihi Havagazı Fabrikası, salsa ve cha-cha ile coşacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin müzikseverlere armağanı olan ‘Çim Konserleri’nde sıra salsa ve cha-cha’ya geldi.
HAVAGAZI “LATİN ATEŞİ” İLE TUTUŞTU
22 Temmuz 2011 Cuma
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin kültür sanat hayatına kazandırılan Çim Konserleri serisi Salsanova ile devam etti. Salsa, cha-cha, rumba, Afro-Cuban türlerini seslendiren ve İzmirli genç müzisyenlerin oluşturduğu grup,
BU ŞÖLEN KAÇMAZ, BABAZULA İZMİRDE!
19 Nisan 2011 Salı
Geleneksel Türk müzik aletlerinin kullanımını elektronik öğelerle birleştiren grup, değişik bir tını yaratarak Türk Halk Müziğine yepyeni bir soluk getiren BABAZULA İzmir’de Tarihi Havagazı Sanat Kafe’de..
NELER OLUYOR BİZE !
8 Nisan 2011 Cuma
İlhan Şeşen 15 Nisanda Tarihi Havagazı Fabrikası Sanat Kafeden İzmirlilere sesleniyor: Neler Oluyor Bize?
TİRYAKİNİM 1NİSANDA İZMİRDE
28 Mart 2011 Pazartesi
Tarihi Havagazı Fabrikası Sanat Kafe Konserleri gün geçtikçe artan ilgiyle devam ediyor.
NİSANDA İZMİRE SEVİLEN GRUPLAR YAĞACAK...
25 Mart 2011 Cuma
Tarihi Havagazı Fabrikası Sanat Kafe Konserleri gün geçtikçe artan ilgiyle devam ediyor.
TARİHİ HAVAGAZI FABRİKASI SANAT KAFEDE KONSERLER DEVAM EDİYOR...
23 Mart 2011 Çarşamba
Tarihi Havagazı Fabrikası Sanat Kafe bugün Önder FOÇANı ağırlıyor...
YENİ TÜRKÜ KONSER TARİHİ DEĞİŞİKLİĞİ
11 Mart 2011 Cuma
TARİHİ HAVAGAZI FABRİKASI SANAT KAFEDE KONSERLERE İLGİ DEVAM EDİYOR
TARİHİ MEKANDA ÇARŞAMBA VE CUMA GÜNLERİ MÜZİK ZİYAFETİ
28 Şubat 2011 Pazartesi
Tarihi Havagazı Fabrikası Sanat Kafe’de, Cazın divası Ayten Alpman ile 9 Şubat’ta başlayan konserler gençlerin büyük ilgisi ile devam ediyor.
İZMİRDE TARİHİ GECE
11 Şubat 2011 Cuma
zmir Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’de taşeron sistemini kaldıran ilk belediye olarak tarihe geçti. Çalışma hayatında yeni bir dönem başlatan bu uygulama, binlerce işçi ve ailelerinin katıldığı Emek Şenliği ile kutlandı.
TARİHİ HAVAGAZI SANAT KAFEDE JAZZ RÜZGARI
11 Şubat 2011 Cuma
Ünlü sanatçı Ayten Alpman, 55. sanat yılını İzmirlilerle birlikte Tarihi Havagazı Fabrikası’nda verdiği muhteşem konserle kutladı.
TARİHİ HAVAGAZI KÜLTÜR MERKEZİNDEKONSERLER DEVAM EDİYOR!
11 Şubat 2011 Cuma
TARİHİ HAVAGAZI KÜLTÜR MERKEZİNDEKONSERLER DEVAM EDİYOR!
İZMİR’İN TARİHİ HAVAGAZI FABRİKASI SANAT KAFE’DE JAZZ MEVSİMİ BAŞLIYOR ...
28 Ocak 2011 Cuma
Jazz ile ısınmaya başlıyoruz.
EGE LEZZET TUTKUNLARI İÇİN İTFAİYE RESTORAN
18 Ocak 2011 Salı
faiye Restoran, Akdeniz ve Ege mutfağının vazgeçilmez tatları zeytinyağlılar ve binbir çeşit aromalı otlardan oluşan yeni bir büfeyi daha müşterilerinin hizmetine açtı.
14 ŞUBAT ÖZEL!
18 Ocak 2011 Salı
UNUTULMAZ BİR SEVGİLİLER GÜNÜ YAŞATMAK İÇİN HAZIRIZ!
AMELİYAT DEĞİL “EKMEK” YAPACAKLAR
17 Ocak 2011 Pazartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin dar gelirli ailelerin bütçelerine destek amacıyla kurduğu Kent Ekmek Fabrikası’nda uygulanan hijyen kuralları, görenleri şaşırtıyor. Dezenfektan sıvısı sıkılmadan açılmayan otomatik bariyerli kapıdan geçilen üretim bölümünde el değmeden üretilen ekmekler, en çok 12 ay içinde biyolojik çözünürlüğe uğrayıp yok olan “çevre dostu” poşetlere konuluyor.
TUR OTOBÜSLERİNİ 5’LEDİ,3 AYDA 11 BİN TURİST GEZDİRDİ
30 Eylül 2010 Perşembe
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından özellikle kruvaziyerlerle kente gelen turistlere hizmet vermesi amacıyla hazırlanan özel tur otobüslerinin sayısı 5’e yükselirken 6’cısının yapımına da başlandı. 3 otobüs ile Haziran 2010 ortalarında turistik seferlere başlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bu hizmeti sayesinde yaklaşık 11 bin turist, kenti yakından tanıma fırsatı buldu.
BÜYÜKŞEHİR’DEN “EYLÜL’E VEDA” KONSERLERİ
30 Eylül 2010 Perşembe
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Eylül ayının son gününde düzenleyeceği konserlerle İzmirliler’e unutulmaz bir sanat gecesi daha yaşatmaya hazırlanıyor.
ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNİ AĞIRLADI
27 Ağustos 2010 Cuma
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, gaziler ve şehit ailelerini Tarihi Havagazı Fabrikası’ndaki iftar yemeğinde ağırladı.
“RAMAZAN NOSTALJİSİ” BAŞLIYOR!
12 Ağustos 2010 Perşembe
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Tarihi Havagazı Fabrikası’nda Hacivat – Karagöz, ortaoyunu ve kanto gibi nostaljik eğlencelere evsahipliği yapacak. İzmirliler bu keyifli geceleri ücretsiz izleyebilecek.
“10 LİRALIK TATİL” ZİRVE YAPTI
5 Ağustos 2010 Perşembe
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Yassıcada’daki tatil merkezi, özellikle dar gelirli vatandaşların yaz döneminde en çok tercih ettiği yerlerden biri haline geldi. Yoğun talep nedeniyle vapur biletleri bir hafta önceden tükenince, cumartesi-Pazar günleri için ikinci gemiler de sefere konuldu.
“YENİ TÜRKܔ HAYRANLARI “TARİHİ” HAVAGAZI’NDA BULUŞUYOR
22 Temmuz 2010 Perşembe
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin çim konserlerinde sahne sırası ‘Yeni Türkü’ye geldi. 22 Temmuz 2010 Perşembe akşamı Tarihi Havagazı Fabrikası’nda düzenlenecek ücretsiz konser, saat 21.00’de başlayacak.
HAVAGAZI’NDA YİNE SİNEMA NOSTALJİSİ…
13 Temmuz 2010 Salı
Büyükşehir Belediyesi, ‘Yeniden Sinematek’ etkinliğine davet ediyor. Sanatseverler, 14 Temmuz’dan itibaren sinemanın 10 klasik filmini Tarihi Havagazı Fabrikası’nda ücretsiz olarak seyredebilecek.
HAVAGAZINDA SİVAS İÇİN DUYGUSAL ANLAR
5 Temmuz 2010 Pazartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2 Temmuz 1993te yaşanan Sivas katliamını anmak için Tarihi Havagazı Fabrikasında bir konser düzenledi. Büyükşehir Belediyesi, sevilen sanatçı Suaviyi İzmirlilerle buluşturdu
YASSICAADA KEYFİ
28 Haziran 2010 Pazartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “sadece 10 liraya” günlük tatil imkanı sunduğu Urla açıklarındaki Yassıcaada tesislerinde renkli görüntüler yaşanıyor. Bu yıl açılan su kaydırağı, tatilcilerin büyük ilgisini çekiyor.
TARİHİ HAVAGAZI NDA “ÇİM KEYFİ SÜRÜYOR...”
17 Haziran 2010 Perşembe
Tarihi Havagazı Fabrikası’nda geçtiğimiz yıl başlayan ve İzmirli sanatseverlerden yoğun ilgi gören ücretsiz ‘çim konserleri’, Ephessus Brass ile devam ediyor. 17 Haziran 2010 Perşembe günü halka açık ve ücretsiz olarak yapılacak konser saat 21:00’de başlayacak.
JAPON KUKLASI HAVAGAZI’NDA
17 Haziran 2010 Perşembe
Kentin kültür ve sanat hayatına canlılık getiren Tarihi Havagazı Fabrikası, açıldığı günden bu yana, İzmirli sanatseverleri müzikten tiyatroya, sinemadan seminere, çalıştaydan sergiye kadar birçok kültürel ve sanatsal aktivite ile buluşturmaya devam ediyor.
“ÇİMDE KONSER KEYFİ” BAŞLADI...
11 Haziran 2010 Cuma
Tarihi Havagazı Fabrikası’nda geçtiğimiz yıl başlayan ve İzmirli sanatseverlerden yoğun ilgi gören ücretsiz ‘çim konserleri’nin bu yılki açılışı Zeynep Casalini ile oldu.
TARİHİ HAVAGAZI NDA “ÇİMDE KONSER KEYFİ”
7 Haziran 2010 Pazartesi
Tarihi Havagazı Fabrikası’nda geçtiğimiz yıl başlayan ve İzmirli sanatseverlerden yoğun ilgi gören ücretsiz ‘çim konserleri’ bu yıl da devam edecek. Sezonun 10 Haziran’daki ilk konserinde Kent Orkestası ile ünlü sanatçı Zeynep Casalini birlikte sahne alacak.
NAZIM HİKMET TARİHİ HAVAGAZINDA!
1 Haziran 2010 Salı
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Türk edebiyatının usta ismi Nazım Hikmet’i, Kültürpark’taki anıtı başında anacak. Nazım’ın “serbest kürsü”de anlatılacağı etkinliğin ardından, şair Ataol Behramoğlu ile müzisyen Haluk Çetin katılacağı ‘Şiirlerle Şarkılarla Nazım Hikmet’ programı gerçekleştirilecek.
“İLK PASTA” MUTLULUĞU
29 Nisan 2010 Perşembe
İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir’deki fenilketonüri hastası çocuklar ve gençler için Doğal Yaşam Parkı’nda eğlence düzenledi. Günün sürprizi ise özel bir diyetle beslenen ve daha önce hiç pasta yememiş olan çocuklar için hazırlanan “özel pasta” oldu.
AHMED ADNAN SAYGUN SANAT MERKEZİNDE KONSER!
29 Nisan 2010 Perşembe
Konsere gelenler Solfej kafeyi buluşma noktası haline getirdiler.
İZMİRLİLERİN BULUŞMA NOKTASI TARİHİ HAVAGAZI FABRİKASI
25 Şubat 2010 Perşembe
Her gün yeni bir etkinlikle İzmirlileri kucaklıyor Tarihi Havagazı Fabrikası İzmir için, İzmirliler için sanat üretmeyi sürdürüyor...
TARİHİ ASANSÖRDE BAHAR HAVASI
25 Şubat 2010 Perşembe
Tarihi Asansör eşsiz manzarasıyla sizleri bekliyor İzmir’in seyir terasında bahar havası esmeye başladı...
DOĞAL YAŞAM PARKINDA İŞTAHLI ÇOCUKLAR
25 Şubat 2010 Perşembe
Yıl boyunca her fırsatta aileleriyle Doğal Yaşam Parkı’nı ziyarete gelen çocukların yarıyıl tatilinde de ilk tercihi hayvanları yakından görebilecekleri Sasalı’daki Park oldu.
TELEFERİK YİNE, YENİDEN
3 Şubat 2010 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Birliği standartlarında yeniden yapacağı Balçova Teleferik Tesisleri için 16 Şubat 2010’da ihale gerçekleştirecek. Uzun yıllar kente hizmet verdikten sonra, yapılan teknik incelemede “kullanılması sakıncalı hale geldiği” belirlenerek hizmete kapatılan Balçova Teleferik Tesisleri, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından “AB standartlarına” uygun olarak baştan aşağı yenilenecek.
ROMANTİZMİN DORUKLARINDA!
3 Şubat 2010 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediyesi Grand Plaza...
KIŞ BURAYA HİÇ UĞRAMADI
27 Ocak 2010 Çarşamba
Soğuyan havalar tüm hayvanlar üzerinde etkisini gösterirken, İzmir Doğal Yaşam Parkı Tropik Merkezi’nde yaşayan hayvanlar, dışarıdaki soğuğu hissetmeksizin keyifli bir yaşam sürdürüyor. Özel olarak iklimlendirilen merkez, 4 mevsim boyunca 26 derece sabit sıcaklıkta tutuluyor.
BÜYÜKŞEHİR ARAÇLARINA TEKNOLOJİK DESTEK
19 Ocak 2010 Salı
İtfaiye ve ambulans araçlarına navigasyon cihazı takarak ekiplerin yangın ve kaza gibi acil vakalara en kısa sürede ulaşmasını sağlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, 400 acil müdahale-kurtarma, trafik, zabıta, fen işleri, çevre, park bahçeler, mezarlık ve hal aracını da takip sistemi ile izlemeye başlıyor.
2 SANİYEDE İŞLEM TAMAM
19 Ocak 2010 Salı
Türkiye’de örnekleri sadece Başbakanlık Osmanlı Arşivi ile TBMM’de olan “hybrid kamera”, İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi’ndeki tarihi belgeleri 2 - 6 saniye içinde zarar vermeden tarayarak bilgisayara aktarıyor.
NAZIM’I GÖLGE OYUNUYLA ANLATTILAR
19 Ocak 2010 Salı
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Nazım Hikmeti doğumunun 108. yılında çeşitli etkinliklerle andı. Fuar Kültürpark İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde, Tiyatroevi topluluğunun sahneye koyduğu “Deli Hasret” isimli oyun sanatseverlerle buluştu.
İZMİR YENİ YILA CUMHURİYET MEYDANI’NDA GİRDİ
7 Ocak 2010 Perşembe
İzmir, “Yeni yıl”a Cumhuriyet Meydanı’nda girdi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da meydana gelerek İzmirliler’in yeni yıl coşkusuna ortak oldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin gelenekselleşen Cumhuriyet Meydanı yeni yıl kutlamaları binlerce İzmirli’ye büyük coşku yaşattı. Ünlü müzisyen Ayhan Sicimoğlu’nun Latin All Star’la birlikte sahne aldığı yeni yıl kutlamalarında meydanı dolduran binlerce İzmirli Latin müzikleri eşliğinde yeni yıla dans ederek girdi.
TELEFERİK YİNE, YENİDEN…
23 Aralık 2009 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Balçova Teleferik Tesisleri’ni Avrupa Birliği standartlarında yeniden yapacak. İhale 7 Ocak’ta.
ANKARA`DA AB ATAĞI
23 Aralık 2009 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, ESİAD Başkanı Şükürer ile birlikte Avrupa Komisyonu Delegasyon Başkanı Büyükelçi Marc Pierini’yi ziyaret ederek Türkiye’deki 17 AB Bilgi Bürosu’nun tüm teknik ve finansal faaliyetlerini yürütecek merkezin 2011’den itibaren İzmir’de oluşturulması için girişimlerde bulundu.
YILBAŞI GECESİ MEYDANLARDAYIZ...
23 Aralık 2009 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilecek olan yeni yıl partisinde, ünlü müzisyen Ayhan Sicimoğlu ve Latin All Stars grubunu İzmirlilerle buluşturacak.
MERHABA YENİ YIL
23 Aralık 2009 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası, yeni yılı özel bir konser ile karşılamaya hazırlanıyor. 23 Aralık Çarşamba günü saat 20.30`da, İsmet İnönü Sanat Merkezi`nde gerçekleştirilecek olan konserin konuk sanatçıları Türk müziğinin sevilen isimleri İnci Çayırlı ve Hayati Çiftçi olacak.
ÖTEKİ YOK, BİZ VARIZ...
22 Aralık 2009 Salı
Yelki çok amaçlı salon açılışında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, birlik ve beraberlik mesajları vererek, “Ufak, tefek ayrılıklarımızı gündeme getirmeden, birbirimize ‘öteki’ gözüyle bakmadan, sonsuz birlikteliğimizle ülkemize sahip çıkacağız” dedi.
MUTLULUĞUN RESMİNİ ÇİZDİLER
8 Aralık 2009 Salı
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kurduğu “Resim Atölyesi”nde bir araya gelen engelleri çocuklar, dile getirmekte zorluk çektikleri duygularını resim ve karikatür yoluyla anlatıyor.İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin engellilere yönelik faaliyetleri kapsamında kurulan Resim Atölyesi, 2007 yılında çalışmalarına başladı. Engelli çocuklar bir yandan sosyal ilişkilerini geliştirirken, bir yandan da sanatla tanıştılar. Ulusal ve yerel bazda çeşitli yarışmalara katılan çocuklar, bugüne kadar toplam 23 ödül
47 BİN TON AMBALAJ ATIĞINI “GERİ” KAZANDIK
8 Aralık 2009 Salı
21 ilçede ambalaj atıklarını diğer atıklardan ayrı toplayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2004 – 2009 yılları arasında 47 bin ton ambalaj atığı topladı. 2009 yılında kapasite bir önceki göre yaklaşık 3 kat artarken, 245 bin konut sayısına ulaşıldı. Proje, 2012 yılında tüm kenti kapsayacak.İzmir Büyükşehir Belediyesi yürütülen “Ambalaj Atıklarının Kaynağında Ayrı Toplanması Projesi”, çevreye ve doğaya duyarlı İzmirliler sayesinde halka halka büyüyor.
YÜZBİNLERCE İZMİRLİ`YE SICAK YEMEK KEYFİ YAŞATIYOR
8 Aralık 2009 Salı
Gürçeşme’de faaliyet gösteren İzmir Büyükşehir Belediyesi Aşevi, 2009 yılında 1 milyon 322 bin ihtiyaç sahibine sıcak yemek sundu.İzmir Büyükşehir Belediyesi Aşevi, ihtiyaç sahibi kentlilerin sofralarına 365 gün sıcak yemek koymayı 2009 yılında da sürdürdü. Fakir ve muhtaçların imdadına yetişen aşevinde pişen yemeklerden ayrıca Zübeyde Hanım Huzurevi sakinleri, sivil toplum kuruluşları ve vakıflar ile Eşrefpaşa Hastanesi’ndeki hastalar da yararlandı.
DOĞAL YAŞAM PARKI 1 YAŞINDA
3 Aralık 2009 Perşembe
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl 30 Kasım`da açılışı yapılan İzmir Doğal Yaşam Parkı’nı bir yılda parkı 900 bin kişi ziyaret etti.İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanarak geçtiğimiz yıl 30 Kasım günü açılışı gerçekleştirilen İzmir Doğal Yaşam Parkı, küçük büyük herkesin gözdesi oldu. İçinde yüzlerce hayvanın özgürce dolaştığı, Avrupa’nın sayılı doğal yaşam parklarından biri olan İzmir Doğal Yaşam Parkı’nı bir yılda 900 bin kişi ziyaret etti.
GELECEK NESİLLER İÇİN…
3 Aralık 2009 Perşembe
İzmir Büyükşehir Belediyesi, ‘Ambalaj Atıklarının Kaynağında Ayrı Toplanması Projesi” kapsamında 118 ilköğretim okulundaki 236 çevre kolu öğretmenine eğitim veriyor.İzmir Büyükşehir Belediyesi koordinatörlüğünde ilçe belediyeleri, Çevko Vakfı ve lisanslı 8 firmanın oluşturduğu konsorsiyumun kurduğu İZGEP Atık Toplama Geri Kazanım San.Tic.A.Ş. ile beraber yürütülen “Ambalaj Atıklarının Kaynağında Ayrı Toplanması Projesi” kapsamında ilköğretim okullarındaki eğitimcilere seminer veriliyor. ‘Eğitmen
İZMİR’İN HAVA KALİTESİNE SIKI TAKİP
3 Aralık 2009 Perşembe
İzmir Büyükşehir Belediyesi, kış aylarında hava kirliliğinin en az seviyelerde olması için kentteki kömür depoları ile konut ve işyerlerinin yakıtları, baca ve kazan temizliklerini 4 devriye ekibi ile denetliyor.Geçtiğimiz kış aylarında yaptığı etkin denetimlerle İzmir genelindeki tüm kömür depoları, kaloriferli apartmanlar ile kömür depolama tesislerini sıkı takibe alan Büyükşehir Belediyesi, denetimleri bu yıl da aralıksız sürdürüyor.Kullanılan yakıtın kalitesi kadar baca ile kazanların bakım
İŞSİZLİĞE “KENT KOLEJİ” MODELİ
3 Aralık 2009 Perşembe
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, sanayicilerle işbirliği yaparak eleman ihtiyacı olan branşlarda eğitim verecekleri “Kent Koleji” projesi ile yüzlerce genci meslek sahibi yapmayı planladıklarını açıkladı.Kent Koleji modeli, semtlerde açılan beceri geliştirme kurslarından farklı olacak. Burada eğitim verilecek meslek grupları, işadamları ve sanayicilerin taleplerine göre belirlenecek. Sabahtan akşama kadar sürecek “sıkıştırılmış” programlarla gençler 6-7 ay gibi kısa bir sürede
LOUVRE MEKTUBU GİTTİ
24 Kasım 2009 Salı
Paris’teki ünlü Louvre Müzesi’nin CEO’su Henri Loyrette’ye bir mektup yazan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Louvre koleksiyonlarında bulunan “İzmir’e ait” eserlerin İzmir’e geri verilmesini istedi. Başkan Koaoğlu, bu talebin, özellikle Smyrna Apollonu ve Smyrna Jüpiteri heykellerini kapsadığını bildirdi.
ZAFER BÜYÜKŞEHİRİN
24 Kasım 2009 Salı
İzmir Büyükşehir Belediyesi Hentbol Takımı, AEK’yı eleyerek ismini Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası’nda 4. tura yazdırdı. Avrupa’da ve Erkekler Süper Ligi’nde başarılı sonuçlar alan İzmir Büyükşehir Belediyesi Hentbol Takımı, büyük bir başarıya daha imza attı.
EN “RENKLİ” AÇILIŞ
24 Kasım 2009 Salı
İzmir Büyükşehir Belediyesi Çocuk ve Gençlik Merkezi’nin açılışını yapan Başkan Aziz Kocaoğlu; çocukların fasıl grubuna eşlik etti, duvara el izini bıraktı, langırt oynadı Finansmanı Avrupa Birliği tarafından sağlanan İç Göç Entegrasyon Projesi (İGEP) kapsamında, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan “Çocuk ve Gençlik Merkezi” açıldı. Risk grubu altındaki çocukların ders çalışabilecekleri, bilgisayardan faydalanabilecekleri, çeşitli sosyal aktivitelere yönlendirilecekleri merkezden ilk
İZMİR’DE “KARDEŞLİK” GECESİ
23 Kasım 2009 Pazartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi, kente “göçle gelen” ailelerle onların “şehirli” kardeşlerini “keyifli” bir gecede buluşturdu. Göçle gelen ailelere destek olmak amacıyla hayata geçirilen Kardeş Aile Projesi’nde yer alan bine yakın “Kardeş” Aile, Kültürpark Atlas Pavyonu’nda düzenlenen gecede bir araya geldi. Geceye İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve eşi Dr. Türkegül Kocaoğlu da katıldı.
İZMİR’DEN SEVGİLERLE…
13 Kasım 2009 Cuma
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “Atatürk’e Saygı Yürüyüşü”ne katılan onbinlerce İzmirli, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü özlemle andı. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 71. ölüm yıldönümünde onbinlerce İzmirli, ellerinde Türk bayrakları, Alsancak İskelesi’nden Cumhuriyet Meydanı’na yürüyerek “tek yürek” oldular.
KÜLTÜR ÇALIŞTAY’INDAN İLK OLARAK “LOUVRE’A MEKTUP” ÇIKTI
10 Kasım 2009 Salı
Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen İzmir Kültür Çalıştayı’nda, Louvre Müzesi’ndeki “İzmir’den Smyrna’ya” sergisinde yer alan eserlerin İzmir’e iadesi konusunda tüm katılımcıların imza koyacağı bir mektup kaleme alınması kararlaştırıldı. Atölye çalışmalarında, İzmir’in kültür sanat alanında dünya kenti olabilmesi için 10 maddelik öncelik listesini de belirledi.
“GÖÇ ÇOCUKLARINA” KENTLİLİK BİLİNCİNİ AŞILIYORLAR
10 Kasım 2009 Salı
İzmir’e göç eden ailelerin kente uyum sürecini hızlandırabilmek için “Kardeş Aile Projesi” başlatan Büyükşehir Belediyesi, şimdi de göçle gelen ilköğretim öğrencilerinin sosyalleşmesine katkı sağlıyor.İzmir’e göçle gelmiş ailelere “Kardeş Aile Projesi” ile kent yaşamına uyum sağlama sürecinde destek olmayı amaçlayan ve 2 yıl içinde önemli aşamalar kaydeden İzmir Büyükşehir Belediyesi, şimdi yeni bir uygulama daha başlattı. “Kardeş Aile Projesi” ekibi tarafından hazırlanan Güven Adası’na Yolculuk
“BAKIŞ”LAR VE “AN”LAR…
10 Kasım 2009 Salı
Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi “Bakış, İz ve Bellek II” sergisine evsahipliği yapıyor. Hayattan farklı kesitleri yansıtan ve “an”ları dondurarak sunan resimler, ziyaretçilerine farklı bir dünyanın kapılarını açarkan, çoğu zaman etrafımızdan var olmalarına rağmen görünmeyenlere karşılık da “farkındalığımızı” artırmayı amaçlıyor.Küratörlüğünü Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mümtaz Sağlam’ın yaptığı ve İzmirli 25 genç sanatçının eserlerinden oluşan
TARİHE ÖDÜL, TARİHİ MEKANDA VERİLİYOR
10 Kasım 2009 Salı
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen “Tarihe Saygı Yerel Koruma Ödülleri” 5 Kasım 2009 Perşembe günü yapılacak ödül töreni ile sahiplerini bulacak. Geçtiğimiz yıl İzmir Büyükşehir Belediyesince restore edilerek kente kazandırılan Tarihi Havagazı Fabrikası, kapılarını saat 15.00 da tarihe saygı ödül töreni için açacak.Amacı, kentteki kültürel - mekansal mirasa hak ettiği saygının gösterilmesi ve bu konudaki doğru çalışmaların özendirilerek ödüllendirilmesi ve tanıtıl
İZMİR ATA’SINA YÜRÜYECEK
10 Kasım 2009 Salı
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 10 Kasım’da düzenleyeceği “2. Ata’ya Saygı Yürüyüşü”ne İzmirlilerin büyük ilgi göstermesi bekleniyor. 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü etkinlikleri kapsamında İzmir, önemli bir organizasyona ev sahipliği yapacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 10 Kasım Salı günü “2. Ata’ya Saygı Yürüyüşü” düzenlenecek. Geçtiğimiz yıl ilk kez binlerce İzmirlinin katılımıyla gerçekleşen Ata’ya Saygı Yürüyüşü’ne, bu yıl daha büyük bir katılımın olması bekleniyor. Etkinliği düzen
TARİHİ HAVAGAZI FABRİKASINDA SANAT KAFE HİZMETE GİRDİ
20 Ekim 2009 Salı
İzmir’in sembol yapılarından biri olan Tarihi Havagazı Fabrikası, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen restorasyon çalışmalarıyla tamamen farklı bir havaya büründü. Havagazı Fabrikası Restorasyon Projesi gereğince, 24 bin metrekarelik açık alan üzerindeki 2 bin 850 metrekarelik inşaat alanına sahip tescilli yapılar dışındaki tüm yapılar yıkıldı, dev baca güçlendirildi. Alan İzmir’in önemli bir gençlik ve kültür merkezi haline geldi.
111 TAŞERON İŞÇİSİ GRAND PLAZA A.Ş. KADROSUNA ALINDI
20 Ekim 2009 Salı
Üç yıl süreli sözleşme, 111i taşeron şirketten olmak üzere toplam 203 işçiyi kapsadı. İmzalanan toplu iş sözleşmesiyle işçi aylıklarına ilk yıl için yüzde 26 ile yüzde 38 arasında zam yapıldı. Sözleşmenin ikinci ve üçüncü yılında aylıkların tüketici fiyatları endeksi oranında arttırılması kararlaştırıldı. Önceki toplu iş sözleşmesinde 58 YTL olan sosyal yardım, aile, çocuk ve yakacak yardımıyla birlikte 153 YTLye yükseldi.