YASSICAADA
Halk arasında “ günübirlik tatil cenneti” olarak anılan Yassıcaada, kentin sıcak ve ağır havasından uzaklaşmak isteyenler için gerçek bir  oksijen deposu. Serin deniz havasını soluduğunuz yaklaşık 1,5 saat süren vapur sefasının ardından ulaşılan adada, olabildiğince konforlu bir gün geçirilebiliyor.
 
Özellikle hafta içi kadınlar,  konu- komşu ve çocuklarıyla birlikte piknik sepetleriyle güvenle geldikleri adada dileyen Garnd plaza A.Ş tarafından işletilen kafeteryadan da yaralanabiliyor. Self – servis mantığıyla, doyurucu seçeneklerin yer aldığı kafeteryada ekonomik alternatifler de ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor.

Kafeteryada denizden acıkmış olarak çıkan herkes için nefis yemek seçenekleri var.
 
 
AKLINIZDA BULUNSUN
 
Kapasite 
Hafta içi adaya tek vapurla 500 kişi, hafta sonu iki vapurla 1000 kişi gelebiliyor.

Çalışma Saatleri 
Ada vapuru Salı, Çarşamba, Perşembe ,ve Cuma günleri 08:30 ‘da Karşıyaka İskelesi’ne uğrayarak yolcularını alıyor . Hafta sonu ise Karşıyaka Ve Konak’tan saat : 09:00 ‘da birer vapur kalkıyor. Vapurların adadan ayrılma saati ise: 18:00.
 
Hizmetler
Kafelerde, hamburgerden patates kızartmasına, köfteden soğuk sandaviçlere, ailece ekonomik şekilde karnınızı doyurabileceğiniz harika seçenekler var. Ama sizi isterseniz kendi piknik sepetinizi de getirebiliyorsunuz adaya.

Ancak adada mangal yapmak  yasak !