Yeni Sezonda Görüşmek Üzere...
Büyükşehir Belediyesi, İzmirlilere “ekonomik, günübirlik tatil” olanağı sunduğu Yassıcaada tesisleri ile Foça ve Mordoğan’a yaptığı gemi seferlerine yeni sezona kadar ara verdi. Seferlerden bu yıl 43 bin kişi yararlandı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentte günübirlik tatilin en popüler adreslerinden biri olarak gösterilen Urla açıklarındaki Yassıcaada tesisleriyle, yerli ve yabancı tatilcilerin gözdeleri Mordoğan ve Foça’ya gerçekleştirdiği gemi seferlerinde sezonu kapattı. 15 yılda on binlerce tatilciyi ağırlayan Yassıcaada ile Mordoğan ve Foça’ya, bu yaz sezonunda İZDENİZ A.Ş.’ye ait gemilerle 42 bin 900 kişi taşındı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ayrıca, sezon boyunca her pazartesi günü, Yassıcaada’ya dezavantajlı kadın ve çocukların yararlandığı ücretsiz seferler gerçekleştirildi. Bergama, Torbalı, Konak, Seferihisar, Kemalpaşa, Bornova, Karabağlar, Gaziemir, Aliağa’nın mahalle ve köylerindeki 4 bin dezavantajlı kadın ile çocuğun faydalandığı seferlere katılanlar, dolu dolu bir yaz sezonu geçirdi.