Tatil seni çağırıyor
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin günübirlik tatil merkezi Yassıcaada, her yıl olduğu gibi bu yıl da ekonomik tatil yapmak isteyen İzmirlilerin ilk adresi olmaya aday. Gidiş-dönüş vapur seferleri için sadece 15 TL ödeyen tatilciler, sezonun ilk haftasında tertemiz 400 metrelik kumsalı ve aktiviteleriyle tatil köylerini aratmayan Yassıcada adaya akın etti. Kimi su kaydırağından kayarak heyecan yaşadı kimi kumsalda uzanarak güneşin tadını çıkardı. Her geçen yıl müdavimleri artan adaya bu yıl yurtdışından gelenler de vardı. Türkiye’ye tatile geldiklerini belirten gurbetçi aileler, vapur iskelesinde ilanları gördükten sonra Yassıcaada’ya tatile gelmeye karar verdiklerini ve çok memnun kaldıklarını söylediler. Güvenli ve ekonomik tatil imkanı sunduğu için İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür eden tatilciler, “Ailecek tatile geliyoruz ve bütçemiz sarsılmıyor. Adanın denizi çok güzel, çocuklarımızı güvenle denize sokabiliyoruz. Bütün günü hiç sıkılmadan geçiriyoruz” diye konuştu. 

Biletler üç noktada satılıyor
Büyükşehir Belediyesi’nin şirketlerinden Grand Plaza Turizm A.Ş. tarafından işletilen Yassıcaada’ya İZDENİZ A.Ş.’nin vapur seferleriyle ulaşılıyor. Vapurlar, Pazartesi günleri hariç saat 08.30’da Karşıyaka iskelesinden, saat 09.00’da Üçkuyular iskelesi’nden hareket ediyor. Hafta sonları, yoğunluğa bağlı olarak aynı saatlerde ikinci vapur sefere konuluyor. Tatilcilerin yoğun ilgi gösterdiği ada seferlerinin biletleri Karşıyaka, Üçkuyular ve Konak iskelelerindeki Kentkart satış noktalarından mesai saatleri içinde satılıyor. 

Yassıcaada’ya gidiş-dönüş ücreti bu yıl 15 TL olarak belirlendi. 7 yaş altı çocuklar ise ebeveynleri ile birlikte olmak kaydıyla ve düzenlenecek ‘serbest seyahat belgesi’yle adadan ücretsiz yararlanabiliyor. Adadan dönüş saati 17.45.

Keyifli bir gün garantisi
Yassıcaada’nın 400 metrelik kumsal ve masmavi denizle buluşmak, küçük bir tatil kaçamağı yapmak isteyen ada misafirleri, yiyeceklerini kendileri getirebilecekleri gibi, Büyükşehir Belediyesi Grand Plaza A.Ş. tarafından işletilen kafeteryadan da sağlıklı ürünler alabilirler. Misafirlerin keyifli bir gün geçirmesi için tüm imkanlarını seferber eden Büyükşehir Belediyesi, tatilcilerin sağlık ve güvenliği için güvenlik görevlilerinin yanı sıra bir doktor ve bir doktor ve bir hemşireden oluşan sağlık ekibi ile cankurtaran hazır bulunduruyor.