×

İş başvuru talepleri ve özgeçmişlerin cv@grandplaza.com.tr e-posta adresine gönderilmesini rica ederiz.

MUTLULUĞUN RESMİNİ ÇİZDİLER

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kurduğu “Resim Atölyesi”nde bir araya gelen engelleri çocuklar, dile getirmekte zorluk çektikleri duygularını resim ve karikatür yoluyla anlatıyor.İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin engellilere yönelik faaliyetleri kapsamında kurulan Resim Atölyesi, 2007 yılında çalışmalarına başladı. Engelli çocuklar bir yandan sosyal ilişkilerini geliştirirken, bir yandan da sanatla tanıştılar. Ulusal ve yerel bazda çeşitli yarışmalara katılan çocuklar, bugüne kadar toplam 23 ödül kazandı.

Engelliler Masası’nda görevli resim öğretmeni Tolga Sakarya, 2 yıl önce kurdukları resim atölyesinde 30 engelli çocuğun eğitim aldığını belirterek, çalışmalara başladıkları günden bu yana büyük ilerleme kaydettiklerini söyledi. Sakarya, engelli çocukların dile getirmekte zorluk çektikleri duygularını resim ve karikatür yoluyla daha kolay ifade edebildiklerini belirtti. Bugüne kadar Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin düzenlediği Fair-Play Çizgi Olimpiyatları, Mopak Defter Kapağı Tasarım Yarışması gibi ulusal etkinliklerin yanı sıra, çeşitli kulüp ve derneklerin açtığı yarışmalarda da önemli dereceler elde eden minik engelliler bir şeyler başarmanın da hazzını yaşadı.

Karikatüristlerden Gönüllü Ders

Tarihi Havagazı Fabrikası’nda yürütülen atölye çalışmaları kapsamında İzmirli 6 karikatürist bir araya gelerek, engelli minik sanatçılara ders verdi. Karikatüristler Şeref Güzel, Birol Çün, Sadık Öztürk, Murteza Albayrak, İbrahim Dinçer ve Abidin Köse’nin gönüllü olarak yer aldığı çalışmada, engelli çocuklar keyifli dakikalar geçirdi.