×

İş başvuru talepleri ve özgeçmişlerin cv@grandplaza.com.tr e-posta adresine gönderilmesini rica ederiz.

GELECEK NESİLLER İÇİN…

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ‘Ambalaj Atıklarının Kaynağında Ayrı Toplanması Projesi” kapsamında 118 ilköğretim okulundaki 236 çevre kolu öğretmenine eğitim veriyor.İzmir Büyükşehir Belediyesi koordinatörlüğünde ilçe belediyeleri, Çevko Vakfı ve lisanslı 8 firmanın oluşturduğu konsorsiyumun kurduğu İZGEP Atık Toplama Geri Kazanım San.Tic.A.Ş. ile beraber yürütülen “Ambalaj Atıklarının Kaynağında Ayrı Toplanması Projesi” kapsamında ilköğretim okullarındaki eğitimcilere seminer veriliyor. ‘Eğitmenlerin Ambalaj Atıkları Yönetimi Eğitim Semineri” başlıklı eğitim programı çerçevesinde 118 ilköğretim okulunun 236 çevre kolu öğretmeni, İzmir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı yetkilileri tarafından bilgilendiriliyor. Öğretmenlerin eğitiminden sonra öğrencilere de eğitim kitleri dağıtılacak.

Büyükşehir Belediyesi Çetin Emeç Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen seminerlerin ilkinde Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Yıldız Yılmaz, öğretmenlere İzmir’de gerçekleştirilen geri kazanım uygulamaları ile ilgili bilgi verdi. Seminerin amacının yeni nesiller yetiştiren eğitimcilerin geri kazanım projeleri hakkında bilgilendirilmesi olduğunu belirten Yıldız, “Çevrenin korunmasına katkıda bulunmak ve bilinçli nesillerin toplumumuza kazındırılması için en büyük görev öğretmenlerimize düşüyor. Biz de İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak çevreye ve ekonomiye çok büyü katkılar sağlayan geri kazanım, ambalaj atıklarının ayrı toplanması konularında çok duyarlıyız. Gelişmiş ülkelerde maksimum bilinç düzeyi ve cezai yaptırımlar sonucu geri kazanım projeleri başarılı bir şekilde yürütülüyor. Biz ise cezadan çok bilgi ve bilinçlendirme ile bu kampanyayı büyütmeyi hedefliyoruz. Duyarlı İzmir halkının katılımıyla projenin çok daha başarılı olacağına inanıyoruz” dedi.

İzmir’deki proje kapsamında Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği’ne uygun olarak Karşıyaka, Bornova, Konak, Balçova, Narlıdere, Güzelbahçe, Buca, Gaziemir, Çiğli, Aliağa, Foça, Seferihisar olmak üzere 12 ilçede, Menemen’e bağlı Ulukent, Seyrek, Maltepe, Türkeli mahallelerinde, Urla’ya bağlı Bademler Köyü’nde Kemalpaşa’ya bağlı Armutlu, Bağyurdu, Ören, Ulucak, Yukarı Kızılca mahallelerinde, Foça’ya bağlı Bağarası, Gerenköy mahallelerinde, Aliağa’ya bağlı Helvacı mahallesinde, Torbalı’ya bağlı Ayrancılar, Çaybaşı, Karkuyu, Pancar, Subaşı ve Yazıbaşı mahallelerinde, Seferihisar’a bağlı Doğanbey ve Ürkmez mahallelerindeki toplam 275 bin konut, okul, resmi kurum-kuruluş, alışveriş merkezi, büyük otel ve hastane, AOSB, tüm askeri birlikler, ESBAŞ ve satış noktaları ile üniversitelerde ambalaj atıkları ayrı olarak toplanıyor.