×

İş başvuru talepleri ve özgeçmişlerin cv@grandplaza.com.tr e-posta adresine gönderilmesini rica ederiz.

İZMİR’DE “KARDEŞLİK” GECESİ

 İzmir Büyükşehir Belediyesi, kente “göçle gelen” ailelerle onların “şehirli” kardeşlerini “keyifli” bir gecede buluşturdu. Göçle gelen ailelere destek olmak amacıyla hayata geçirilen Kardeş Aile Projesi’nde yer alan bine yakın “Kardeş” Aile, Kültürpark Atlas Pavyonu’nda düzenlenen gecede bir araya geldi. Geceye İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve eşi Dr. Türkegül Kocaoğlu da katıldı.

   Kardeş Aile Projesi’nin özellikle büyük kentlerde örnek olacak bir model olduğunu belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, projeyi geliştirmek ve “Kardeş Aile” sayısını artırmak istediklerini söyledi. Başkan Kocaoğlu şöyle konuştu:  “Bu proje sayesinde birbirimizle kaynaşıyor, dayanışma içerisinde oluyoruz. Hastalıkta, sağlıkta, iyi günde, kötü günde hep bir araya geliyoruz. Çünkü birbirimizi desteklemek zorunda olduğumuzu iyi biliyoruz. Büyük kentler artık küçük kentler gibi değil! Köyler, kasabalar gibi hiç değil! Kimse kimsenin kapısını çalmıyor, çalamıyor, bilmiyor, haberi yok. Biz bu eksikliği İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin şemsiyesi altında Kardeş Aile Projesi ile gidermeye çalışıyoruz. Birbirinize sahip çıktığınız, bundan sonra da sahip çıkacağınız için hepinize teşekkür ediyorum.” 


 

  Konuşmasının ardından Başkan Kocaoğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin göçle gelen ailelerinin çocuklarına uygulamadığı “Güven Adası’na Yolculuk” eğitim programı kapsamında 5 haftalık eğitimlerini tamamlayan 27 öğrenciye sertifikalarını verdi. Gecede İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası’nın konseri eşliğinde eğlenen Kardeş Aileler, ardından sahne alan Zeynep Casalini’nin şarkıları eşliğinde unutulmaz bir gece yaşadı. Gece boyunca Başkan Kocaoğlu’nun yanından ayrılmayan çocuklar, Başkanları’ndan imza almak için salonda adeta kuyruk oluşturdu.